65,00 kr.
Skal du have det hele med?
Så kan du med fordel lægge disse varer i kurven sammen med mønsteret:
Flowerbed er et digitalt broderimønster fra Tille’s, som kombinerer korssting og petit point i et enkelt og harmonisk design. Mønstret måler 55 x 55 sting og passer perfekt til et mindre broderiprojekt og kan med fordel laves til en smuk blomstret nålepude. Ved brug af hørlærred med 14 tråde pr. cm måler det færdige broderi cirka 10 x 10 cm. Det gør det velegnet både som øveprojekt og som et hurtigt, dekorativt arbejde.
Mønstret kan downloades direkte efter køb, hvilket gør det nemt at komme i gang uden ventetid. Det digitale format giver samtidig mulighed for at gemme mønsteret og brodere det flere gange – enten med samme udtryk eller i nye farver og på andet stof.
Flowerbed er inspireret af en blomstrende have og har et enkelt motiv, som er velegnet til at træne forskellige teknikker. Kombinationen af korssting og petit point gør det muligt at arbejde med kontraster og dybde på en overskuelig måde.
Flowerbed-mønstret fra Tille’s er en god mulighed for at arbejde med detalje og farve i en lille skala. Det giver rum til fordybelse, men uden at projektet bliver uoverskueligt.