Priser fra 150,00 kr.
Zweigart Edinburgh 14 trådet Antracit hørlærred:
På lager
Zweigart Edinburgh 14 trådet Antracit er et hørlærred, der er perfekt til tællesyning som f.eks. korssting, flettesting eller petit point. Dette stof har en vævetæthed på 14 tråde pr. cm, hvilket betyder, at jo flere tråde pr. cm, desto finere og tættere bliver dit broderi. Antracitfarven giver et elegant udtryk, som fremhæver dine broderede motiver på en stilfuld måde.
Lavet af 100% hørlærred og er både holdbart og behageligt at arbejde med. Hørlærredets naturlige skønhed og struktur giver dine broderier en rustik, men samtidig sofistikeret følelse. Stoffet er ideelt til både små og detaljerede designs, men fungerer også godt til større mønstre. Uanset om du er nybegynder eller erfaren broderer, vil dette stof give dig mulighed for at skabe smukke og præcise resultater.
Hos Tille’s skærer vi stoffet i længder på minimum 30 cm, og stoffets bredde er 140 cm. Dette giver dig friheden til at tilpasse stoffet til dit projekt. Zweigart Edinburgh 14 trådet Antracit er et alsidigt stof, der giver dig de perfekte rammer for kreativ broderi.
Bestil dine stofmetervarer til broderi hos Tille’s og lad det inspirere dig til at skabe smukke og langvarige broderier.