Mine kurser

Varenummer SP9781782217893 Kategorier , , , ,

Lesley Wilkins, Beginners Guide to Blackork

125,00 kr.

Forfatter: Lesley Wilkins
Forlag: Search Press Ltd
Indbinding: Paperback
ISBN-13: 9781782217893
Antal sider: 64
Sprog: Engelsk 

Ikke på lager

Yderligere information

A Beginners Guide to Blackwork

– Kom godt i gang med smukt broderi

Drømmer du om at prøve kræfter med den smukke og klassiske broderiteknik blackwork? Så er A Beginners Guide to Blackwork af Lesley Wilkins en oplagt bog for dig! Her får du en nem og overskuelig introduktion til alt, hvad du har brug for at vide, for at komme i gang.

Blackwork er kendt for sine detaljerede mønstre, der skabes med små, gentagne sting. I bogen finder du en masse flotte designs, inspireret af naturen – alt fra blomster og planter til fugle og dyr. Der er også mønstre med mennesker og geometriske figurer, som du kan bruge til at lave dine helt egne kreative projekter.

Sådan kommer du i gang

Bogen guider dig igennem alt det grundlæggende:

  • Materialer og redskaber: Hvad skal du bruge for at starte?
  • Mønsterlæsning: Lær at forstå og følge diagrammer.
  • Teknikker: Grundtrin, der gør det nemt at komme i gang med at sy.

Klare vejledninger og inspiration

Lesley Wilkins gør det hele let at forstå med trin-for-trin-billeder og overskuelige forklaringer. Alle mønstrene er tegnet op som diagrammer, så du nemt kan følge dem. Derudover er bogen fyldt med flotte billeder af færdige projekter, som viser, hvordan du kan sammensætte mønstrene og få inspiration til dine egne broderier.

A Beginners Guide to Blackwork er perfekt, hvis du vil lære en ny teknik eller bare gerne vil fordybe dig i en kreativ og afslappende aktivitet. Med de mange designs og tips er der masser af muligheder for at skabe noget smukt og personligt.

Find nålen frem, og dyk ned i blackworks verden – det er både sjovt og super tilfredsstillende!

 

Mere til dig

Måske er dette også noget for dig

Min kurv0
Der er ingen produkter i kurven!
Fortsæt med at handle
0