Mine kurser

Reparation med broderi Workshop 3. oktober

624,00 kr.

Tidsrum: 12.30-16.30

Kursusdato: 3. oktober 2026

Kursusted: Tille’s kursuslokaler, Vandmanden 12B, 9200 Aalborg SV

Pris: 624,-
incl. Kaffe/the/vand og lidt sødt/sundt.

Min. Deltagerantal: 7 (workshoppen aflyses ved færre end 7 tilmeldte)

Max. Deltagerantal: 9

 

På lager

Yderligere information

Workshop: Reparation med broderi 3. oktober 2026

Det kaldes også for Visible Mending, og det er blevet populært….altså rigtig populært. En lille blomst kan dække et hul på buksebenet, en synlig lap fæstnet med den japanske boro teknik eller sting efter helt fri fantasi og temperament.
At reparere sit tøj giver god mening, og heldigvis er der mange, som gerne selv vil prøve disciplinen af. Der er også dem, som afleverer den opgave til deres yndlingsreparationsperson. Resultatet er det samme – flere og flere har behov for læring og inspiration.
På denne workshop skal vi se på de mange muligheder der findes, og du bliver kastet ud i forskellige øvelser, så du kan finde din yndlingsstil.

Hvad kan du forvente?

Du kan forvente at blive introduceret til forskellige reparationsteknikker.

Workshoppen finder sted lørdag  d. 3. oktober 2026 fra kl. 12.30 til 16.30. Glæd dig til 4 times fordybelse og hyggeligt samvær med andre broderiinteresserede under vejledning af Anne fra Tille’s.

 

Hvad får du ud af workshoppen?

  • Lær hvordan broderi kan bruges til reparation og bliv inspireret til at se forskellige anvendelsesmuligheder
  • Direkte vejledning og personlig feedback
  • Alle nødvendige materialer er inkluderet, så du kan fokusere på at lære og hygge dig. Men tag også gerne din egen plettede skjorte eller blusen med hul i med.

 

Hvorfor vælge Tille’s?

Hos Tille’s brænder vi for broderi, og vi deler gerne vores passion med dig. Vores kurser og workshops er nøje tilrettelagt, så du får både inspiration og tekniske færdigheder med hjem. Vi sørger for, at kvaliteten af undervisningen er i top, og at du får en oplevelse, der er både lærerig og hyggelig.

 

Tilmelding og afbestilling

Tilmeld dig vores workshop i dag og bliv en del af et kreativt fællesskab. Skulle dine planer ændre sig, tilbyder vi en fleksibel afbestillingspolitik:

  • Afbestiller du mindst 21 dage før kursusstart, får du det fulde kursusgebyr tilbagebetalt.
  • Afbestiller du mellem otte og 21 dage før kursusstart, tilbagebetales 50% af kursusgebyret.
  • Afbestiller du mellem nul og syv dage før kursusstart, refunderes kursusgebyret ikke.

Vi glæder os til at byde dig velkommen hos Tille’s, hvor kreativitet og fællesskab går hånd i hånd!

Mere til dig

Måske er dette også noget for dig

Min kurv0
Der er ingen produkter i kurven!
Fortsæt med at handle
0